Vytvoříme vám rider-stageplan

V čem rider pomůže?

  • Rider urychlí vaše pódiové přestavby (zvukař dopředu ví, co a kde připravit a jak to zapojit).
  • Pomocí rideru eliminujete riziko, že budete zpívat do mikrofonu SEKAKU, ze kterého vám nebude rozumět ani slovo.
  • Pokud uvedete doplňující informace, nebudete muset snášet strobo efekty či kouřové efekty, pokud vám to vadí.
  • Díky rideru můžete zvýšit vaši bezpečnost.

 

Rider je dokument v PDF či jiném formátu. Je dobré jej poslat pořadateli nebo přímo zvukaři, který technicky zajišťuje akci, na které budete vystupovat. Lze jej vozit také vytištěný s sebou. Je to jakási mapa potřeb a požadavků pro váš úspěšný skvělý koncert.

Skládá se minimálně ze dvou částí (listů).

 

1) Stageplan: vyobrazuje autentický layout (nákres rozestavění kapely na pódiu). Najděte si optimální postavení tak, aby se vám co nejlépe hrálo. Vytvořte si standard, který budete sami pokud možno dodržovat. Berte přitom v potaz eliminaci přeslechů. Více opět v tomto článku: odkaz
 
2) Input list: na této stránce je popsáno detailní obsazení vstupů, routing do monitorových boxů, informace o tom, jaké preferujete mikrofony a další. Můžete také např. přidat poznámky, že si nepřejete používat strobo efekty nebo kouřové efekty.  Doporučuji zmínit informaci, že není přípustné, aby PA bylo připojeno do sítě bez rozvaděče s proudovým chráničem. Zajistíte si tak bezpečnost před úrazem elektrickým proudem. Např. za deštivých koncertů je tohle velice důležité.

 

Váš rider si nechte vypracovat nejlépe od zkušeného zvukaře, který přesně ví, jaké body do něj uvést a jaké mikrofony k vaší sestavě vybrat jako „riderové“. Pokud jej chcete vytvořit na zakázku v profesionální podobě, uděláme to za vás. Cena za vypracování podrobného, srozumitelného a profesionálního rideru od nás je 480 Kč. Tedy např. ze čtyřčlené kapely každý zaplatí 120Kč.

 

Zde si můžete stáhnout ukázku v PDF. Jak skvěle může váš nový rider vypadat. Samozřejmě, že vše přizpůsobíme vašim přáním.

 

Získejte svůj nový rider.

                                                         

Formulář pro objednání rideru